A TEKNOROT a kormányzáshoz, felfüggesztéshez és lengéscsillapításhoz szükséges autóalkatrészek legnagyobb gyártója Európában. 1992-ben alapították Törökországban, és ma több mint 1500 alkalmazottat foglalkoztat, termelési létesítményeik pedig 45 000 négyzetmétert fednek le. Az innovatív megoldások iránti magas piaci igények miatt a termelés 2008 óta a legmagasabb technológiai gyártási szabványok szerint folyik, és csúcstechnológiás minőségi rendszerekkel, technológiailag fejlett gyártási módszerekkel és új irányítási megközelítéssel büszkélkedhet.
A Teknorot fő célja a teljes vásárlói elégedettség és a hibátlan irányítási rendszer, melynek eredményeként a cég egyre nagyobb elismerést és jó hírnevet szerez, különösen Európában, ahol termékeik 90%-át értékesítik.
A Teknorot vezető vállalat az ágazatában, mivel számos termelési tevékenységet foglal magában, mint például:
- Eszközkészítés,
- kovácsolás,
- Felületkezelés,
- lemezgyártás,
- kataforézis bevonat.
Csúcstechnológiás gépparkkal rendelkeznek a kutatás-fejlesztéshez, így minden szinten garantálni tudják a minőséget. Mivel elsősorban munkatársaik elégedettségéről gondoskodnak, eredményeik évről évre jobbak, így a Teknorot a „mindig előre” szlogent vette át. 2011-ben a Teknorota kutató-fejlesztő központ is minőségi tanúsítványt kapott.
A Teknorot cég fejlesztési céljai
A gyártási folyamatok fejlesztése a Teknorot cég egyik legfontosabb fejlesztési célja. Olyan autóalkatrészeket szeretnének gyártani, amelyek megakadályozzák az esetleges meghibásodásokat és sikeresen átmennek a minőségi teszteken, egyúttal a teljes gyártási folyamatot úgy irányítják, hogy a dolgozók olyan minőségi környezetben dolgozzanak együtt, amely a munkahelyi egészséget és biztonságot helyezi előtérbe.
További fejlesztési cél a gyártási folyamatok automatizálása - ez elsősorban a termelési költségek csökkentését, illetve a piaci jövedelmezőség növelését érinti, ami nagy versenyelőnyt jelent. Saját javaslataikkal, újításaikkal már sikerült automatizálniuk a folyamatok egy részét, amit a versenytárs cégek még nem, így bizonyos előnyt teremtettek velük szemben.
A következő fejlesztési cél az egyes autóalkatrészek fejlesztése, amelyek hozzáadott értéket képviselnek az eredeti autóalkatrészhez képest. A TPE-vel (Turkish Patent Enstitute) együttműködve nagyszámú utángyártott autóalkatrészt sikerült szabadalmaztatniuk, amelyek többet kínálnak az eredeti autóalkatrészeknél, ezért a vásárlók szívesebben nyúlnak hozzájuk.
Átlagosan egy hét alatt több mint 2000 raklapot szállítanak ki, melyeket 4 rámpára raknak, és a világ 50 országába szánják mind az 5 kontinensre, és ezek többsége Európába kerül.